کلیه اصول دارگون منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های دارگون تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده شما از دارگون به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.


1. رعایت حریم شخصی


دارگون برای حریم شخصی‌ افراد احترام قائل است. لذا اطلاعاتی‌ که از کاربران هنگام ثبت نام دریافت میشود به هیچ عنوان در اختیار شخص یا سازمانی قرار نخواهد گرفت و کاملا محرمانه است.


2.نمایندگی


دارگون هم اکنون هیچ انبار شخصی ندارد، خدمات قابل ارائه از طریق همکاری با تامین کننده های در سطح شهر پردازش می‏‌شود. لطفاً در صورت مشاهده هر گونه تخلفی از این دست، مراتب را جهت پیگرد قانونی به روابط عمومی دارگون اطلاع دهید.


3.عودت کالا


در صورتیکه کالای ارسال شده با سفارش شما مغایرت دارد، تاریخ انقضای آن گذشته است و یا مهلت مصرف آن کوتاه است، می‌توانید یک یا همه اجناس سبد خرید را مرجوع کنید. در صورتیکه گزینه "پرداخت در محل" را انتخاب کرده باشید، میتوانید از پرداخت صورتحساب خودداری کنید و اگر پرداخت را به صورت آنلاین انجام دادید با ارسال کد سفارش به سامانه خدمات مشتریان، با شما تماس گرفته می‌شود و پیگیری از این طریق انجام می‌شود.


4. ارتباطات


هرگونه اطلاعاتی که در هنگام ثبت نام از جمله شماره‌ی تماس و پست الکترونیکی در اختیار ما در دارگون قرار می‌دهید، تنها اطلاعات رسمی و مورد تایید مشتری و هم‌چنین راه‌های ارتباطی ما و شما، جهت پاسخگویی و ارائه‌ی اطلاعیه‎‌ها به شما عزیزان خواهد بود. توجه داشته باشید تنها شماره‌ی سامانه‌ی پیامکی دارگون 300077(98+) و 09211802545 است. بنابراین ارسال هرگونه پیامک تحت عنوان دارگون، با هر شماره دیگری تخلف و سوء استفاده از نام دارگون است و در صورت دریافت چنین پیامکی، لطفاً جهت پیگیری قانونی آن را به شماره ی 09211802545 اطلاع دهید.


اعلام تغییرات:


ما ممکن است تغییراتی که در دارگون ایجاد می شود را با اطلاعاتی که از شما داریم، به شما اطلاع رسانی کنیم. در صورت داشتن هرگونه سوال درباره حقوق کاربران میتوانید با شماره تلفن و یا شبکه های اجتماعی با آیدی @daargoon ارتباط برقرار کنید.